شرکت‌کنندگان و برندگان دوسالانه‌ی بسته‌ها چه چیز‌هایی به دست می‌آورند؟

بسته‌ها از طریق برگزاری رقابت دوسالانه دیزاین بسته‌بندی، بهترین‌های این حرفه را در ایران و دیگر نقاط جهان شناسایی و در معرض دید قرار می‌دهد. دوسالانه‌ی بسته‌ها فرصت‌ها و امتیازهای منحصر به فردی را در اختیار شرکت‌کنندگان و برندگان این رویداد قرار می‌دهد تا موفقیت‌شان را با مشتریان بالقوه، رسانه‌های خبری، همکاران و دیگر مخاطبانشان به اشتراک بگذارند.

۱. یک نسخه از کتاب طراحی بسته‌بندی ۱۴۰۲
در هر دوره برترین آثار دیزاین بسته‌بندی در کتاب نفیسی با عنوان “کتاب طراحی بسته‌بندی”  جمع‌آوری، چاپ و منتشر می‌شود. در این کتاب برترین آثار طراحان بسته‌بندی سراسر دنیا در کنار هم قرار داده می‌شوند که هر بیننده‌ای را شگفت‌زده می‌کند. این کتاب به عنوان مرجع آثار طراحان بسته‌بندی توصیف می‌شود و در آن آثار راه‌یافته به دوسالانه‌ی بسته‌ها در هر دوره را نشان می‌دهد. آمار ما نشان می‌دهد که بیشترین فروش “کتاب طراحی بسته‌بندی” در هر دوره  به صاحبان و مدیران برند‌ها، تولید‌کنندگان و کسب‌وکارهایی بوده است که برای شناسایی طراحان خلاق و ایده‌های نوآورانه‌ی آنها این مجموعه‌ی نفیس را خریداری کرده‌اند.
پنجمین کتاب طراحی بسته‌بندی در اواخر سال ۱۴۰۲ منتشر خواهد شد که در آن آثار راه‌یافته به پنجمین دوسالانه‌ی بسته‌ها را به نمایش می‌گذارد که شامل طرح‌هایی از آژانس‌ها، دانشجویان، فریلنسرها و برندهای ایران و جهان است.
۲. تندیس دوسالانه بسته‌ها
ساختار اولیه تندیس بسته‌ها با الهام از توشه‌دان/انبان (کیسه‌ی دوخته شده از پوست حیوانات) توسط یکی از هنرآموزان ممتاز استاد پرویز تناولی به عنوان نمادی از اولین نشانه‌های حضور بسته‌بندی در زندگی بشر طراحی شده است. استفاده از فلز برنج، تکنیک ریخته‌گری مومی و پرداخت و آبکاری نهایی با استفاده از متریال طلا، نقره و برنز، جلوه‌ی خیره‌کننده و جذابی به تندیس دوسالانه بسته‌ها داده است تا تجربه‌ی بی‌نظیر و منحصر به فردی را برای برندگان این رویداد بوجود بیآورد.
۳. گواهی‌نامه رسمی‌‌ بسته‌ها
تمام برندگان یک گواهی رسمی به تفکیک سطوح جایزه‌شان از دوسالانه بسته‌ها دریافت می‌کنند که تایید‌کننده‌ی موفقیت‌شان در این رقابت دوسالانه است. این گواهی‌نامه توسط مدیرعامل و اعضای اصلی هیات‌مدیره‌‌ی بسته‌ها امضا می‌شود و دارای اعتبار قانونی است.
۴. بلیت رایگان ورود به مهمانی شب اختتامیه
مهمانی اختتامیه یکی از بخش‌های مهم و مهیج دوسالانه‌ی بسته‌هاست. این مهمانی به نوعی یک جشن و مراسم خصوصی است که در آن برترین آثار دوسالانه معرفی و با اهدای جوایز به طراحان این آثار از آنها تقدیر می‌شود. این مهمانی شکوهمند هر دوره در مکانی مجلل با حضور برترین طراحان شرکت‌کننده در دوسالانه و منتخبی از مدیران سازمان‌ها، برند‌ها برگزار می‌شود و در آن به گرمی از مدعوین استقبال و پذیرایی می‌شود. تمام راه‌یافتگان به نمایشگاه، دعوت‌نامه و بلیت ورود رایگان به این مهمانی را دریافت می‌کنند تا در پایان این شب خاطره‌ای از یک تجربه‌ی فراموش‌نشدنی را با خود به خانه ببرند.
۵. حضور در نمایشگاه
این امکان برای تمام شرکت‌کنندگان وجود دارد تا با دریافت امتیاز لازم در هنگام داوری، آثارشان را برای حضور در نمایشگاه فیزیکی دوسالانه ارسال کنند و از طریق بتوانند توانایی‌هایشان را به بازدید‌کنندگان این نمایشگاه نشان دهند. بررسی آمار بازدیدکنندگان نمایشگاه‌های پیشین نشان می‌دهد، بیشترین افرادی که از نمایشگاه‌های دوسالانه بسته‌ها دیدن کرده‌اند، از تولیدکنندگان و یا نماینده‌های کارفرمایانی تشکیل شده است که اغلب با هدف کشف استعدادها و یافتن دیزاینرهای خلاق و توانمند به این نمایشگاه آمده بودند. دیگر بازدیدکنندگان را هم مدیران صنایع، اصناف مرتبط و اعضای اتاق‌های بازرگانی و سفرای کشورهای خارجی و نیز گروه‌های دانشجویی مرتبط با دیزاین بسته‌بندی و علاقه‌مندان به دیزاین بسته‌بندی تشکیل می‌دهند.
۶. لیبل اثر برنده
این لیبل در اختیارتمام برندگان دوسالانه‌ی بسته‌ها قرار داده می‌شود تا از آن برای اهداف بازاریابی و ارتباطات خود استفاده کنند. تمام برنده‌های دوسالانه این حق را دارا هستند تا پس از دریافت لیبل آن را به هر شکلی در تبلیغات، برنامه های ارتباطی، شبکه‌های اجتماعی و دیگر برنامه‌های تبلیغاتی/بازاریابی خود قرار داده و از مزایای آن بهره‌مند شوند.
۷. معرفی در شبکه‌های اجتماعی
آثار برندگان همزمان در وب‌سایت بسته‌ها و شبکه‌های اجتماعی متصل به آن (اینستاگرام، تلگرام، لینکدین) به نمایش گذاشته می‌شود و دنبال‌کنندگان بسته‌ها با آثار برنده‌ی دوسالانه و طراحان آنها بیشتر آشنا می‌شوند.
برای برندگان دوسالانه این یک امتیاز ویژه است تا به صورت مستقیم در معرض دید دایره‌ای از مشتریان بالقوه‌ی دیزاین بسته‌بندی قرار بگیرند.
۸. پوشش رسانه‌ای
دوسالانه‌ی بسته‌ها دارای پوشش رسانه‌ای گسترده‌ای است. ما فهرست قابل توجهی از خبرگزاری‌های رسمی را برای تولید و انتشار اخبار مربوط به دوسالانه انتخاب می‌کنیم تا اخبار این رویداد را در سطح گسترده‌ای منتشر کنند.
برندگان دوسالانه این شانس را پیدا می‌کنند تا به صورت اختصاصی در معرض دید خبرنگاران قرار گرفته و با آنها مصاحبه و گفت‌وگو کنند. همچنین ما نیز اخبار مربوط به رویدادها، برنامه‌ها و برندگان دوسالانه را به‌طور مرتب برای رسانه‌های مختلف تخصصی و شبکه‌های خبری گوناگون ارسال می‌کنیم.
۹. شانس حضور در دیگر نمایشگاه‌های بسته‌ها
برندگان و منتخبان نمایشگاه این موقعیت را به‌دست می‌آورند تا آثارشان در نمایشگاه‌هایی که بسته‌ها در ادامه‌ی برگزاری دوسالانه در آنها شرکت می‌کند نیز به نمایش گذاشته شود. این نمایشگاه‌ها می‌تواند در شهر‌ها و مکان‌های مختلف ایران و یا دیگر شهر‌ها و کشورها‌ی جهان باشد.
۱۰. نمایشگاه آنلاین
تمام برندگان در آرشیو برندگان وب‌سایت دوسالانه قرار می‌گیرند. این امکان از زمان پایان چهارمین دوسالانه بسته‌ها در سال ۱۴۰۰ ایجاد شده است. در این نمایشگاه آنلاین تمام آثار برنده‌های دوسالانه به تفکیک سطح جایزه‌ی دریافتی قرار داده می‌شوند تا بازدیدکنندگان بتوانند به راحتی با طراحان این آثار کم نظیر و ناب آشنا بشوند.