چطور شرکت کنیم؟

چگونه در این فراخوان شرکت کنیم؟

پس از ثبت‌نام شما باید تصاویر آثارتان را آماده و آنها را در پنل کاربری خود بارگزاری کنید. تجربه نشان داده شرکت‌کنندگانی که تصاویر آثارشان دارای کیفیت مناسبی است، شانس بیشتری برای برنده شدن به دست‌ می‌آورند. به همین منظور ما راهنمای کامل و مجموعه‌ای از دستور‌العمل‌ها را تهیه کردیم تا با پیروی از آنها بتوانید تصاویر بهتری را بر اساس استانداردهای این مسابقه تهیه کنید، توضیحات متنی کامل‌تری ارائه دهید و در نهایت هیات داوران بین‌المللی را تحت تاثیر قرارداده و  امکان برنده‌شدنتان را تا حد ممکن بالا ببرید.

مشخصات ورودی
اگر می‌خواهید تجربه‌ی دلپذیر برنده‌شدن جایزه را داشته باشید، بهتر است تصاویر و توضیحات کارتان را به شکل صحیح و درستی آماده‌سازی و ارائه کنید.  تمام آثار شرکت‌کنندگان باید شامل موارد زیر باشد:
۱ تا ۵ تصویر

عکس یا رندر دیجیتال از بسته‌بندی در فرمت Jpeg با مد رنگی RGB در اندازه‌ی 3600×3600 Pixels و رزولیشن 72ppi و حداکثر حجم فایل 5MB.

شرح پروژه

پروژه‌ی خود را توصیف کنید و در توضیحات معیارهای داوری را در نظر بگیرید و تلاش کنید تا نقاط قوت پروژه‌تان را به خوبی در حداکثر ۲۰۰ کلمه بیان کنید.

اعطای اعتبار

افرادی که در انجام پروژه به نوعی به شما کمک کردند را فراموش نکنید! بسیار مهم است تا اسامی تمام همکاران خود را با ذکر نوع همکاری در ادامه‌ی توضیحاتتون بنویسید. این اعتباریه که برای هم تیمی‌های خودتان در نظر می‌گیرید.

معیارهای داوری پنجمین دوسالانه بسته‌ها
کیفیت دیزاین

در اینجا داوران به جنبه‌های زیبایی‌شناسی و اصول اولیه دیزاین توجه می‌کنند. آنها به دقت و با وسواس مواردی همچون: نوشتار صحیح و انتخاب درست فونت و اصول تایپوگرافی، شیوه‌ی استفاده از رنگ، استفاده‌‌ی به جا و مناسب از تصاویر، نشانه و تصویر‌سازی و همچنین استفاده‌ی مناسب از فضاهای در دسترس برای خلق یک اثر ناب را بررسی می‌کنند و به آنها امتیاز می دهند.

دیزاین و ارتباط آن با برند/محصول

درنظر گرفتن ماهیت محصول در انتخاب شیوه‌ی دیزاین و توجه به ارزش‌های بنیادی برند از مواردی است که در اینجا مورد توجه داوران قرار می‌گیرد. هیات داوران با چشمانی تیز‌بین و نگاهی حرفه‌ای در جست‌وجوی خلاقیت‌ها و روش‌هایی هستند که شرکت‌کنندگان برای پاسخ‌ دادن به انتظارات مصرف‌کننده و معرفی ویژگی‌های مهم محصول و وعده‌های برند، از آنها در دیزاین استفاده کرده‌اند.

خلاقیت و نوآوری

مهم‌ترین عاملی که نظر داوران را به یک اثر جلب می‌کند، میزان نوآوری و خلاقیتی است که در دیزاین استفاده شده است. اصالت دیزاین و نگاه نوآورانه و متمایز دیزاینر می‌تواند امتیاز نسبتا مطلوبی را در این بخش به‌دست بیاورد.

مسئولیت‌پذیری

بسته‌بندی در برابر جامعه مسئول است. شفافیت در انتقال پیام اصلی محصول، صداقت و عدم اغراق در بیان ویژگی‌های محصول، سهولت استفاده، مسائل زیست‌محیطی، حمل و نقل آسان، کنترل حجم مصرف و مسائلی از این دست در این قسمت مورد ارزیابی داوران قرار می‌گیرد.

ارتباط حسی

این یک واقعیت است که بخشی از امتیاز داوران بر اساس میزان ارتباط حسی آنها با دیزاین شکل می‌گیرد. این همان حسی است که دیزاین بسته‌بندی باید در مواجه با مخاطبانش در بازارهای هدف ایجاد کند.