برگزارکننده

درباره‌ی برگزار‌کننده پنجمین دوسالانه ۱۴۰۲

شرکت طنین خلاق توسعه بسته‌ها  (بسته‌ها) به عنوان مرجع دیزاین بسته‌بندی ایران و برگزار کننده‌ی تنها رویداد بین‌المللی مستقل دیزاین بسته‌بندی در ایران فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ با دغدغه‌ی رشد و ارتقای جایگاه طراحی بسته‌بندی در ایران آغاز کرد. بسته‌ها از ابتدای شکل‌گیری تا کنون همواره حامی و همراه طراحان و تولیدکنندگان بسته‌بندی بوده است و با فعالیت‌ها و رویکرد‌هایی که داشته، توانسته است قدم‌های تاثیرگذاری به سوی اهداف خود بردارد. بسته‌ها به هیچ گروه، نهاد و یا سازمانی، اعم از دولتی و خصوصی گرایش نداشته و به صورت مستقل اداره می‌شود.

وب‌سایت بسته‌ها از ابتدای شروع فعالیتش با برگزاری نمایشگاه‌ طراحی بسته‌بندی و سمینار‌هایی در این زمینه نقش حامی و هدایتگر را در رابطه با طراحان بسته‌بندی ایران ایفاکرده است. جایزه نمایشگاه و رقابت سالانه‌ی بسته‌ها که از سال ۱۳۹۴ به دوسالانه تغییر پیداکرد در طول این سالها اهمیت بسیار بالایی در جامعه طراحان بسته‌بندی پیداکرده است و عرصه‌ی بسیار مناسبی برای رقابت و در پی آن رشد طراحان بسته‌بندی ایجاد کرده است. در این رویداد‌ها آثار ارسالی طراحان به نمایش گذاشته می‌شوند و پس از داوری توسط خبره‌ترین و حرفه‌ای‌ترین اساتید و داوران بین‌المللی، به برگزیدگان این رویدادها تندیس بسته‌ها و جوایز ارزنده اهدا می‌شود. همچنین بازتاب خبری گسترده‌ی رویداد‌های دوسالانه در سایت‌های خبری کشور و تمامی رسانه‌های مرتبط با بسته‌ها، امکان دیده شدن برگزیدگان این رویداد و تمامی همراهان و حامیان فعال در هر دوره از برگزاری این رویداد را به خوبی فراهم می‌کند. بسته‌ها توانسته است با برگزاری نمایشگاه دوسالانه بسته‌بندی امید و انگیزه رشد را در بین طراحان بسته‌بندی زنده نگه‌دارد و به عنوان تنها رویداد تخصصی در زمینه دیزاین بسته‌بندی نقش تاثیرگذاری در رشد و توسعه هنر و صنعت بسته‌بندی کشور ایفا کند.

تمامی طراحان بسته‌بندی مستقل، استودیو‌های درون سازمانی، ‌آژانس‌های تبلیغاتی و دانشجویان این امکان را دارند که آثارشان را به صورت “رایگان” در وب‌سایت بسته‌ها به نمایش بگذارند و از طریق قرار دادن راه‌های ارتباطی با سفارش‌دهنده‌های متعددی ارتباط برقرار کنند. تایید یا عدم تایید آثار ارسالی به وب‌سایت بسته‌ها براساس معیار‌های اولیه مرتبط با دیزاین و با رویکرد امکان ایجاد رشد جمعی در زمینه دیزاین بسته‌بندی با حداقل سخت‌گیری انجام می‌گیرد زیرا بسته‌ها همواره تلاش می‌کند امکان ایجاد موقعیت رشد را برای طراحان جوان درنظر بگیرد. همچنین نمایش آثار در پیج اینستاگرام بسته‌ها “به صورت رایگان” بستر مناسبی برای دیده‌شدن و مورد نقد و بررسی قرار گرفتن آثار و طراحان را فراهم کرده است. داشتن پروفایل شخصی برای نمایش آثار، قابلیت جستجوی آثار یک طراح یا مجموعه را براساس نام صاحب‌اثر یا نام محصول فراهم می‌کند، همچنین نمایش اطلاعات تماس و راه‌های ارتباطی هر طراح که به اختیار صاحب پروفایل است، امکان تماس با آن طراح را برای سفارش‌دهندگان و مخاطبان حرفه‌ای فراهم می‌کند. نکته‌ای که وب‌سایت بسته‌ها را از بسیاری از سایت‌های ایرانی و خارجی در این حوزه متمایز کرده است، عدم دخالت یا گرفتن حق عضویت از طراحان یا واسطه‌گری بین طراحان و کارفرمایان است و بسته‌ها همواره به عنوان یک حامی بی‌طرف و همراه در کنار طراحان و سفارش‌دهندگان در صورت نیاز به کمکشان می‌آید.

مخاطبان بسته‌ها طیف وسیعی از طراحان و علاقه‌مندان به دیزاین بسته‌بندی ، تولید‌کنندگان و همچنین صاحبان صنایع در ابعاد بسیار بزرگ داخلی و خارجی هستند که به واسطه‌ی کیفیت و شفافیت عملکرد بسیار خوب بسته‌ها روز به روز به آن افزوده می‌شود. همچنین طراحان و مجموعه‌هایی که قصد تولید محصولی را دارند، برای پیدا کردن ایده یا دسترسی به بهترین دیزاین و طراح مدنظرشان از منظر‌های گوناگون آثار وب‌سایت بسته‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهند. رویکرد‌هایی مانند: دیزاین بسته‌بندی، امکانات چاپ و تولید و طراحی استراکچر همه و همه بخشی از اطلاعات مفیدی است که وب‌سایت بسته‌ها در اختیار بازدیدکننگان قرار می‌دهد.