ایران میزبان آثار برندگان مسابقه‌ی جهانی A‘DESIGN AWARD

برای اولین‌بار نمایشگاه A‘DESIGN AWARD در ایران، همزمان با برگزاری چهارمین نمایشگاه بین‌المللی دوسالانه بسته‌ها برگزار می‌شود.

A‘DESIGN AWARD یکی از مهمترین و شناخته شده‌ترین مسابقات جهانی است که هرسال از طریق برگزاری مسابقات متعدد دیزاین، مجموعه‌ی بی‌نظیری از دیزاین‌های بهترین دیزاینرها و استودیوهای دیزاین سراسر جهان را به معرض نمایش می‌گذارد.
A‘DESIGN AWARD هرسال نمایشگاه‌هایی را از آثار شرکت‌کنندگان این مسابقه در کشورهای مختلف دنیا مانند: ایتالیا، چین، هند، هلند، برزیل و … برگزار می‌کند و این برای اولین بار است که نمایشگاهی از آثار برندگان بخش دیزاین بسته‌بندی این رویداد در ایران برگزار می‌شود.
در نمایشگاه A‘DESIGN AWARD تعداد ۳۱۲ پوستر از آثار برندگان بخش دیزاین بسته‌بندی سال‌های مختلف به نمایش گذاشته شده است و بازدیدکنندگانی که از این نمایشگاه دیدن می‌کنند می‌توانند با نگرش‌های فکری، فرهنگی و اجتماعی دیزاینرهای مختلف سراسر جهان، نحوه‌ی پرزنت آثار و همچنین نقطه نظرات داوران بین‌المللی A‘DESIGN AWARD بیشتر آشنا شوند.

دیدن بهترین دیزاین‌های بسته‌بندی جهان در کنار آثار طراحان ایرانی می‌تواند توسط تولیدکنندگان و یا نماینده‌های کارفرمایانی که اغلب با هدف کشف استعدادها و یافتن دیزاینرهای خلاق و توانمند به این نمایشگاه می‌آیند، مورد توجه قرار بگیرد و در ادامه بازارها و مشتریان جدیدی را برای دیزاینرهای مستقل و یا استودیوهای دیزاین ایجاد کند. برگزاری نمایشگاه A‘DESIGN AWARD در ایران و همکاری مشترک این رویداد معتبر جهانی با نمایشگاه دوسالانه بین‌المللی بسته‌ها، می‌تواند نقطه‌ی عطفی در تاریخ دیزاین بسته‌بندی ایران و آغازی برای مشارکت، ورود و تعامل دیزاینر‌های سراسر جهان با یکدیگر باشد و نتیجه‌ی ادامه‌ی این همکاری در آینده اتفاق‌های شگفت‌انگیز و موثری را بوجود خواهد آورد.

نمایشگاه A‘DESIGN AWARD به عنوان بخش جنبی چهارمین نمایشگاه دوسالانه‌ بسته‌ها از تاریخ ۲۹ بهمن تا ۸ اسفند ۱۴۰۰ در فضای نگارخانه‌ی فرهنگسرای‌نیاوران تهران برای بازدید عموم دایر می‌باشد.

کوتاه درباره‌ی جایزه‌ی جهانی A‘DESIGN AWARD

A‘DESIGN AWARD & COMPETITION از سال ۲۰۰۹ به طور رسمی شروع به فعالیت کرده و در طیف گسترده‌ای از دسته‌بندی‌های مرتبط با دیزاین فعالیت دارد. این رویداد یکی از مهمترین جایزه‌های بین‌المللی دیزاین است که هرساله برگزار‌کننده‌ی رقابت‌های مختلفی در زمینه‌های تخصصی گوناگون مانند: مسابقه طراحی بسته‌بندی، مسابقات طراحی گرافیک، مسابقات طراحی صنعتی، مسابقه طراحی مبلمان، مسابقات عکاسی و سینما، مسابقه طراحی نور و نورپردازی، مسابقه دستگاه‌های دیجیتال، مسابقه طراحی خودرو، مسابقه طراحی لوازم خانگی، مسابقه طراحی پزشکی و علمی، مسابقات طراحی معماری، مسابقه طراحی داخلی و … است و این گستردگی، این رقابت را به یک رویداد بسیار بزرگ با شرکت‌کننده‌های بسیار زیاد در جهان تبدیل کرده‌است.

A‘DESIGN AWARD اهداف مشخصی را دنبال می‌کند و برای دستیابی به آنها مجموعه‌ای از امکانات و شرایط را برای مخاطبان این رویداد فراهم کرده است. ایجاد موزه‌ی دیزاین (MOOD)، انجمن دیزاین، جوایز متعدد معتبر، تشکیل هیات داوران حرفه‌ای از متخصصین دیزاین، اعضای مطبوعات، دانشگاهیان و کارآفرینان برجسته‌ از سراسر دنیا با تخصص‌های گوناگون، پوشش رسانه‌ای بسیار گسترده در رسانه‌های خبری مهم دنیا و … تنها تعدادی از امکانات و شرایطی است که باعث شده تا این رقابت به عنوان یکی از شاخص‌ترین رقابت‌های دیزاین در سطح دنیا مطرح شود و تمام اینها چیزی است که باعث شده تا هرسال دیزاینرهای بسیاری از سراسر دنیا در زمینه‌های تخصصی گوناگون در این رقابت شرکت کنند و همواره برنده شدن در این رویداد جزو افتخارات بسیاری از دیزاینر‌ها، استودیوهای دیزاین و آژانس‌‌های مطرح در سرتاسر دنیا باشد. A‘DESIGN AWARD هرساله با برگزاری نمایشگاه‌هایی در کشور‌های مختلف دنیا فرصت‌های بسیاری را برای مطرح شدن شرکت‌کنندگان خود ایجاد می‌کند. همچنین انتشار کتاب برندگان و برگزاری کنفرانس‌های علمی و تخصصی در زمینه‌ی دیزاین از دیگر فعالیت‌های این رویداد است و شبکه روابط عمومی IDNN+DXGN که شامل سایت‌های زیادی مانند: Award winning designers ,Awarded designs و غیره است، نتایج این مسابقات را به بیش از 100 زبان منتشر می‌کنند.

تندیس و جایزه این مسابقه‌ی جهانی بسیار منحصر به فرد است و به جز فن‌آوری پرینت سه‌بعدی فولاد ضد زنگ، به هیچ ‌روش دیگری امکان تولید آن وجود ندارد و همین موضوع باعث شده تا این جایزه از ارزش و اعتبار خیلی ویژه‌ای برخوردار شود.

شما می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت A‘DESIGN AWARD & COMPETITION با این مسابقه‌ی جهانی بیشتر آشنا شوید.